SteelSeries Arctis 7+ Destiny 2 Lightfall
Геймърски слушалки SteelSeries, Arctis 7+ Destiny 2 Edition, Микрофон
SteelSeries Arctis 7+ Destiny 2 Lightfall
Геймърски слушалки SteelSeries, Arctis 7+ Destiny 2 Edition, Микрофон
Този продукт е неналичен.
Продуктът не е наличен и е възможно цената му да не е актуална.
| Характеристика | Стойност |
|---|---|
| Размер говорители (мм) | 40 mm |
| Интерфейс | Wireless |
| Свързване |
С кабел Безжична |
| Съпротивление (Ω) | 32 Ω |
| Чувствителност (dB) | 98 dB |
| Микрофон чувствителност | -38 dB |
| Съвместимост | PC, MAC, PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox Series S, Xbox one |
| Цвят | Черен |
| Честотен диапазон (Hz) | 20 Hz - 22 000 Hz |
| Дължина кабел (m) | 1.50 m |
| Гаранция | 24 месеца |
Arctis 7+ Destiny 2: Lightfall Edition
Limited edition all-platform gaming headset in Destiny design
- Designed for PC, PlayStation 4/5, Switch, and Mobile wirelessly, with support for Xbox Series X|S via 3.5mm cable
- Get X-Ray Hearing and upgrade your sound with SteelSeries Sonar, an audio software suite with a Destiny preset by Bungie
- Discord-certified ClearCast bidirectional microphone with a retractable design for crystal clear voice comms
- Game for 30 hours and get back into the action with fast charge, 15 minutes resulting in 3 hours
- Easily plug in to consoles, phones, and tablets with a compact USB-C dongle for wireless use
- Steel-reinforced adjustable headband for a perfect fit and lasting durability
- Free Destiny 2: Lightfall in-game cosmetic items with purchase: the Viral Celebration emote and the Luminescent Precision emblem

Виж също: