MSI MPG 271QR X50 26.5" QD-OLED 500Hz
4711377353427
MSI MPG 271QR X50 26.5" QD-OLED 500Hz
4711377353427
Нов
Лизингов калкулатор
| Характеристика | Стойност |
|---|---|
| Диагонал | 26.5 inch |
| Резолюция | 2560 x 1440 |
| Тип на панела | QD-OLED |
| Честота на опресняване | 500 Hz |
| Време за реакция | 0.03 ms |
| Яркост | 1000 cd/㎡ |
| Контраст | 1 500 000 : 1 |
| Тип екран | Wide |
| Аспект изображение | 16:9 |
| Брой цветове | 1.07 милиарда (10-bit) |
| Ъгъл на видимост | 178°/178° |
| Цветова гама |
Adobe RGB 98% DCI-P3 99% sRGB 138% |
| Интерфейс |
2 x HDMI 1 x Display Port 1 x USB-C (DP Alt Mode) 2 x USB 5Gbps |
| Накланяне (Tilt) | -5° ~ +20° |
| Регулиране (ляво/дясно) swivel | +30° ~ -30° |
| Въртене (портрет) Pivot | +90° ~ -90° |
| Регулиране височина (Height) | до 110 mm |
| Монтиране на стойка (VESA) | 100 x 100 mm |
| Цвят | Черен |
| Тегло | 8.40 kg |
| Видео функции |
AMD FreeSync Premium Pro ClearMR 21000 Color Accuracy : △E≤ 2 NVIDIA G-SYNC Compatible PBP (Picture by Picture) PIP (Picture in Picture) VRR (Variable Refresh Rate) DisplayHDR True Black 500 OLED Care 3.0 |
| Други характеристики |
Anti-Reflection KVM Switch |
| Гаранция | 36 месеца |
| Арт. номера |
MPG_271QR_QD-OLED_X50
|
The MSI MPG 271QR QD-OLED X50 Gaming Monitor, 27 inches of stunning QD-OLED, 2560x1440 (WQHD) and 500Hz for ultra-smooth visuals. Perfect for competitive gamers seeking immersion. Upgrade your setup—check out now and game on!
- MSI OLED Care 3.0 – The AI Care Sensor detects human presence every 0.2 seconds with AI precision.
- DisplayPort 2.1a (UHBR20) – Offering up to 80Gbps bandwidth, allowing gamers to enjoy native, lossless 2K at 500Hz for a smoother experience.
- Fastest 0.03ms GtG response time and 500Hz refresh rate.
- QD Premium Color – Ensures the color meets the market standard – Delta E≤2.
- Incredible HDR visual – VESA DisplayHDR True Black 500.
- VESA ClearMR 21000 ensures motion clarity by reducing ghosting and blur, delivering sharp, smooth, and immersive visuals.
- 3-Year Burn-In Warranty – Including coverage for OLED burn-in.