MSI MAG 272QP X24 26.5" QD-OLED 240Hz
4711377379311
MSI MAG 272QP X24 26.5" QD-OLED 240Hz
4711377379311
Нов
Лизингов калкулатор
| Характеристика | Стойност |
|---|---|
| Диагонал | 26.5 inch |
| Резолюция | 2560 x 1440 |
| Тип на панела | QD-OLED |
| Честота на опресняване | 240 Hz |
| Време за реакция | 0.03 ms |
| Яркост | 400 cd/㎡ |
| Контраст | 1 500 000 : 1 |
| Тип екран | Wide |
| Аспект изображение | 16:9 |
| Брой цветове | 1.07 милиарда (10-bit) |
| Ъгъл на видимост | 178°/178° |
| Цветова гама |
Adobe RGB 98% DCI-P3 99% sRGB 138% |
| Интерфейс |
2 x HDMI 1 x Display Port 1 x USB-C (DP Alt Mode) Headphone |
| Накланяне (Tilt) | -5° ~ +20° |
| Регулиране (ляво/дясно) swivel | +30° ~ -30° |
| Въртене (портрет) Pivot | +90° ~ -90° |
| Регулиране височина (Height) | до 110 mm |
| Монтиране на стойка (VESA) | 100 x 100 mm |
| Цвят | Черен |
| Тегло | 5.70 kg |
| Видео функции |
AMD FreeSync Premium ClearMR 13000 Color Accuracy : △E≤ 2 NVIDIA G-SYNC Compatible PBP (Picture by Picture) PIP (Picture in Picture) OLED Care 2.0 |
| Други характеристики |
Anti-Reflection DisplayPort кабел |
| Гаранция | 36 месеца |
| Арт. номера |
MAG_272QP_QD-OLED_X24
|
The MSI MAG 272QP QD-OLED X24 Gaming Monitor, 27 inches of stunning QD-OLED, 2560 x 1440 (WQHD) and 240Hz for ultra-smooth visuals. Perfect for competitive gamers seeking immersion.
- MSI QD-OLED Panel – With stunning image quality and fast response time.
- Fastest 0.03ms GtG response time and 240Hz refresh rate.
- QD Premium Color – Ensures the color meets the market standard – Delta E≤2.
- Crystal-Clear Motion – VESA ClearMR 13000 certified.
- MSI OLED Care 2.0 – Reduced the risk of OLED image sticking / burn-in.
- Console Mode – Optimized for seamless compatibility with gaming consoles like PS5 and Xbox Series X|S
- 3-Year Burn-In Warranty – Including coverage for OLED burn in