MSI MAG 255XF 24.5" IPS 300Hz
4711377251204
MSI MAG 255XF 24.5" IPS 300Hz
4711377251204
Нов
Лизингов калкулатор
| Характеристика | Стойност |
|---|---|
| Диагонал | 24.5 inch |
| Резолюция | 1920 x 1080 |
| Тип на панела | IPS |
| Честота на опресняване | 300 Hz |
| Време за реакция | 0.5 ms |
| Яркост | 250 cd/㎡ |
| Контраст | 1000:1 |
| Тип екран | Wide |
| Аспект изображение | 16:9 |
| Брой цветове | 1.07 милиарда (10-bit) |
| Ъгъл на видимост | 178°/178° |
| Цветова гама |
Adobe RGB 87% DCI-P3 90% sRGB 120% |
| Интерфейс |
2 x HDMI 1 x Display Port Headphone |
| Накланяне (Tilt) | -5° ~ +20° |
| Монтиране на стойка (VESA) | 100 x 100 mm |
| Цвят | Черен |
| Тегло | 3.20 kg |
| Видео функции |
AMD FreeSync Premium Anti-Flicker Less Blue Light |
| Други характеристики | Display Port: 300Hz |
| Гаранция | 36 месеца |
| Арт. номера |
MAG_255XF
|
Introducing the MSI MAG 255XF esports gaming monitor. This cutting-edge monitor features a 25-inch FHD display with a lightning-fast 300Hz refresh rate and a rapid 0.5ms (GtG, Min.) response time. With the MAG 255XF, you will have the competitive advantage needed to outperform and defeat your opponents in gaming battles.
- Rapid IPS Panel – Provides 0.5ms (GtG, Min.) response time, optimizes screen colors and brightness.
- 300Hz Refresh Rate – Respond faster with smoother frames.
- 0.5ms (GtG, Min.) Response Time – Eliminate screen tearing and choppy frame rates.
- AI Vision – The new AI Vision technology can not only reveal details in dark areas but also enhance overall brightness and saturate colors.
- Less Blue Light – Use a software solution to reduce the light emission in the blue-violet region of the blue light spectrum.