COUGAR Speeder One Black
COUGAR Speeder One Black
Speeder One finished in a brilliant, pearlescent white, designed for versatility in modern spaces where gaming and work converge.
| Характеристика | Стойност |
|---|---|
| Максимално тегло | 120 kg |
| Ширина на седалката | 515 мм |
| Дълбочина на седалката |
480 мм 530 мм |
| Височина на облегалката | 715 мм |
| Регулируеми подлакътници | Да |
| Цвят (Стол) | Черен |
| Тегло (Стол) | 20.00 кг |
| Регулиране на височината | 450 - 550 мм |
| Газов амортисьор | Да |
| Арт. номера |
CGR-SPO-BLB
|
Fast is a State of Mind
Gaming and work areas often overlap in modern living spaces: the Speeder One is designed with this versatility in mind. Aesthetically inspired by motor racing design, its ergonomic features help you maintain a healthy posture whether you’re racing against the clock at crunch time or seizing that in-game clutch moment.
Mesh fabric upholstery ensures breathability, while precisely tunable lumbar and seat depth ensure a perfect fit. 2D folding armrests support your arms in multiple positions, so you never feel strained whether you’re at your desk or gaming setup. The Speeder One supports your body to keep your hands and mind agile, so you can work fast…and play hard.
- Motor racing-inspired ergonomic design.
- Mesh fabric ensures breathability and durability.
- 2D folding armrest and adjustable headrest.
- Precisely tunable lumbar support and seat depth.
