COUGAR DEFENSOR F
| Характеристика | Стойност |
|---|---|
| Максимално тегло | 120 kg |
| Ширина на седалката | 400 мм |
| Дълбочина на седалката | 480 мм |
| Височина на облегалката | 860 мм |
| Регулируеми подлакътници | Да |
| Цвят (Стол) |
Черен Оранжев |
| Обшивка на стола | Тъкан плат |
| Тегло (Стол) | 25.20 кг |
| Регулиране на височината | 1290 - 1365 мм |
| Газов амортисьор | Да |
| Гаранция | 24 месеца |
| Арт. номера |
CGR-DFF
|
Your First Line of Defense
The Defensor guards the health of your back enabling you to game harder, for longer. Its integrated PushBack advanced lumbar support system lets you control just the right amount of pressure applied on your lower back, preserving the natural curve of your spine. The 4D folding armrests offer a choice between optimal arm support and unhindered movement; features such as high-density molding foam and a magnetic memory foam neck pillow prioritize your comfort.
The Defensor is available in three upholstery choices: premium Hyper-Dura leatherette, woven fabric, and imitation linen.
- PushBack advanced lumbar support system preserves lower back health.
- High-density molding foam and magnetic memory foam neck pillow prioritize comfort.
- 4D folding armrest.
- Back pocket for additional storage.
- Choice of premium Hyper-Dura leatherette, woven fabric, and imitation linen upholstery options.
