be quiet! PURE LOOP 3 - 240mm
be quiet! PURE LOOP 3 - 240mm
Нов
Лизингов калкулатор
| Характеристика | Стойност |
|---|---|
| Тип охлаждане | Водно (AiO) |
| Водно (AiO) размер | 240 mm |
| Сокет |
AM5 AM4 1851 1700 |
| Вентилатор скорост | 2100 rpm |
| Конектор | 4-pin |
| Въздушен поток | 59.60 CFM |
| Ниво на шум до: | 35.2 dBA |
| Вентилатор размер | 120 x 120 x 25 mm x 2 pcs |
| Тип на лагера | Rifle bearing |
| Въздушно налягане | 2.41 mm H₂O |
| Дължина на тръбите | 400 mm |
| Радиатор размери | 277 x 120 x 27 mm |
| Радиатор материал | Aluminum |
| Воден блок | Copper |
| Воден блок размери | 68.5 x 93.4 x 44.9 mm |
| Скорост на помпата (Max) | 3000 ~ 5500 rpm |
| Цвят (Cooler) | Черен |
| Гаранция | 36 месеца |
| Арт. номера |
BW027EU
|
SUPREME AND QUIET COOLING
Pure Loop 3 240mm is the impressively high-performing and silent All-in-One water cooling unit for users with slightly overclocked systems.
- Very high cooling performance for all consumer CPUs
- State-of-the-art PWM pump with 6-pole motor reduces vibrations to an absolute minimum
- 2 Pure Wings 3 120mm PWM high-speed fans with funnel-shaped air outlet offer high static pressure with very quiet operation
- Daisy-chained PWM fans for maximum convenience
- Flexible sleeved tubes and a simple mounting ensure easy handling
- Easy-to-access refill port for convenient handling
- Neat design language with elegant looks and subtle details
- 3-year manufacturer’s warranty